Вчитување
 
Започнете со HostRooster. Останете со HostRooster.
Брза брзина - процесор и RAM меморија.

Добијте ја супер-брзата брзина што ја барате со посветен процесор и RAM меморија, процесорски и мемориски ресурси што ги напојуваат брзите страници.

Инсталирајте со 1 клик - над 150 бесплатни апликации.

Добијте пристап до над 150 бесплатни апликации за создавање CMS-страници (WordPress, Joomla), форуми и блогови преку Installatron.

Глобални центри за податоци.

Добијте побрзо вчитување страници и подобро искуство на посетителите со блиските, најсовремени центри за податоци во Северна Америка.

статистика
Изберете го вашиот совршен план за веб-хостинг. Ги добивме сите. Добијте побрзи страници - до скоро 40% просечно подобрување во целокупното време на одговор на серверот.
План за стартување најмногу за лична употреба
$ 2.99/ месечно $ 35.99/ година
 • 1
 • 30 GB сапце
 • неограничено пропусен опсег
 • сметки за е-пошта
 • База на податоци на MySQL
 • неограничена база на податоци
 • Посветен проект луѓето вообичаено го избираат овој план за лични проекти
 • хостингтоа е лесно, сигурно и молскавично.
Економски план најмногу за професионална употреба
$ 7.99/ месечно $ 95.88/ година
 • 1
 • 100 GB сапце
 • неограничено пропусен опсег
 • 100 сметки за е-пошта
 • 10 MySQL бази на податоци
 • неограничена база на податоци
 • Посветен проектпрофесионалци го избираат овој план
 • хостингтоа е лесно, сигурно и молскавично.
Делукс план најмногу за деловна употреба
$ 10.99/ месечно $ 131.88/ година
 • неограничено веб-сајтови
 • неограничено сапце
 • неограничено пропусен опсег
 • 500 сметки за е-пошта
 • 25 MySQL бази на податоци
 • неограничено база на податоци
 • Посветен проектголеми компании, изберете го овој план
 • хостингтоа е лесно, сигурно и молскавично.
Планови и цени за градење веб-страници на HostRooster.Вашата локација погодна за мобилни телефони доаѓа со вграден маркетинг, 24/7 поддршка и функции за градење бизнис.

За лична употреба Лична $6.59

по месец

За растечки бизниси Бизнис $$ 16.49

по месец

За продажба преку Интернет E-commerce $29.69

по месец
Одговорен мобилен дизајн
Веб хостинг
Брзи перформанси за вчитување страници
Направете блог
Безбедност (SSL) Автоматски инсталиран на вашиот сајт.
Поддршка 24 / 7 Секогаш кога ви треба
PayPal Купи сега или Копче за донирање (планер)
Пребарување Engine Optimization (SEO)
Социјална медиумска интеграција
Споделете содржина на Фејсбук
Онлајн состаноци
Вградена количка
Продавајте физички и дигитални производи
Прифатете кредитни и дебитни картички, PayPal и повеќе
Флексибилни опции за испорака
Попусти и промоции
Управувајте со залихите
Споделете содржина на Фејсбук
Вашиот бизнис ќе изгледа подобро од било кога.Заработете ја довербата на вашите клиенти со професионална адреса за е-пошта што одговара на името на вашиот бизнис.
Најважен Microsoft 365 Email Essentials.
$5.99 по корисник/месец Со годишен мандат (60% заштеда) напредно шифрирање

БЕСПЛАТНО Е-пошта што одговара на вашиот домен

10GB за складирање на е-пошта

Мобилен-пријателски webmail

Синхронизирате на сите уреди

Споделени онлајн календари

Неограничени онлајн состаноци

До 400 псевдоними за е-пошта

Онлајн апликации (само онлајн)

Бизнис Microsoft 365 Online Business Essentials .
$10.99 по корисник/месец Со годишен мандат (60% заштеда) напредно шифрирање

БЕСПЛАТНО Е-пошта што одговара на вашиот домен

1TB за складирање на е-пошта

Мобилен-пријателски webmail

Синхронизирате на сите уреди

Споделете онлајн календари

Неограничени онлајн состаноци

До 400 псевдоними за е-пошта

Онлајн апликации (само онлајн)

Професионална Microsoft 365 Business Professional
$15.99 по корисник/месец Со годишен мандат (60% заштеда) напредно шифрирање

БЕСПЛАТНО Е-пошта што одговара на вашиот домен

1 ТБ за складирање на е-пошта

Мобилен-пријателски webmail

Синхронизирате на сите уреди

Споделете онлајн календари

Неограничени онлајн состаноци

до 400 псевдоними за е-пошта

Канцелариски апликации на најмногу пет уреди

нашите соработници

Да, ние сме тука за вас, секогаш.

Ние сме тука со помош и совет што ви треба за да ја оживеете вашата идеја. Кога ќе бидете подготвени да се вклучите онлајн, ние сме подготвени, обучени и подготвени да ве водиме од почеток до успех.

Проверете кои се овие
клиентите треба да кажат.
Имате прашања? Па, имаме одговори.

Не гледате што барате? Испратете ни порака!

HostRooster обезбедува сè што ви треба за да имате влијателно, долготрајно присуство на интернет, а не само место за хостирање на вашата страница. Дали веќе поставивте страница? Обезбедуваме хостинг пакети кои ќе го одржуваат и работи брзо и безбедно. Кога ја користите нашата деловна е-пошта, можете да проектирате слика на компетентност и авторитет, а кога ги користите нашите алатки за онлајн маркетинг, можете да им помогнете на новите претприемачи да започнат успешно онлајн присуство со веб-локација оптимизирана за видливост на пребарувачот. Со сеопфатните услуги на HostRooster и посветените водичи за HostRooster, можете да го пренесете вашиот концепт онлајн со доверба.

Ниту продавниците за мама и поп кои едноставно работат во нивната заедница не можат да функционираат без присуство на веб. Тоа е затоа што повеќето потрошувачи ја започнуваат својата потрага по што да купат онлајн. Да ги сумираме придобивките од поседувањето веб-страница за вашата компанија:

 • Продаваат и промовираат нивните стоки и услуги
 • Разговарајте со нови клиенти (и чувајте ги постоечките клиенти)
 • Зголемете ја вашата репутација
 • Натпреварувајте се со поголемите бизниси
 • Одржувајте го нивниот маркетинг и бренд ажуриран

Ако вашата веб-страница расте, само прашање на време е кога ќе ви треба повеќе моќ отколку што може да обезбеди споделениот хостинг. Веб хостинг Плус ја обезбедува истата моќ и перформанси како виртуелниот приватен сервер (VPS) без болка од администрацијата на серверот. Ја добивате целата RAM меморија, процесорот и пропусниот опсег што ви се потребни без да мора да ангажирате ИТ професионалец за управување со вашиот сервер. Изберете од 100-те дизајни за секоја индустрија. Истражете ги шаблоните.

Има многу предности за користење адреса за е-пошта базирана на домен наместо бесплатна, но еве ги првите три:

 • Поголема е веројатноста клиентот да купува од lily@lilysbikes.com отколку од lilysbikestexas84@notmail.com поради попрофесионалниот тон на првиот.
 • Сите пораки испратени преку Професионална е-пошта се заштитени со најсовремени филтри за спам и малициозен софтвер.
 • Користењето единствена адреса за е-пошта е одличен начин да ја пласирате вашата компанија. Кога ќе ја вклучите адресата на вашата веб-страница во потписот за е-пошта, ги поканувате да ја проверат.

Ако имате одлична идеја и сакате да ја видите како оживува на интернет, HostRooster е најдобриот домен на услуги во светот. Нашиот пребарување на домен генератор на име на домен алатките го олеснуваат лоцирањето и купувањето на идеалното име на домен за веб-страницата на вашата компанија.

Бидејќи тоа е брз и лесен метод за изградба на веб-локација во која вие - и вашите клиенти - ќе уживате. Едноставно внесете ја вашата идеја или индустрија и Градител на веб-страници на HostRooser ќе обезбеди избор на професионално дизајнирани дизајни подготвени за лансирање. Едноставно додадете ваш сопствен текст и графика и спремни сте да одите. И, со десетици можности кои се движат од онлајн резервација на состаноци до полноправни системи за е-трговија, Website Builder може да ги исполни барањата на вашата компанија и сега и во иднина.

Ние сме во бизнисот скоро 20 години, така што имаме знаење, технологија и експерти за хостирање за да им помогнеме на веб-дизајнерите, програмерите, блогерите и онлајн бизнисите да го креираат и одржуваат своето онлајн присуство. Наше безбедно веб хостинг платформа, која вклучува cPanel и доаѓа со 99.9% гаранција за време на работа и наградувана услуга за клиенти, им помогна на многу луѓе да се вклучат онлајн.

HostRooster's WordPress хостинг услугите се доверливи, евтини и ажурирани со најновата верзија на WordPress и инсталации со еден клик. Целата содржина на вашата веб-локација може да се контролира на едно место и можете да ја приспособите на безброј начини со широк спектар на теми и додатоци.

Тоа се должи на комбинација на фактори. Луѓето често ја наведуваат нашата највисоко оценета услуга за клиенти како главен фактор во нивната одлука да се префрлат на HostRooster. Се разбира, нашите ниски трошоци (кои често доаѓаат со бесплатно едногодишно продолжување на трансферите на домени) се голем нерешен резултат. Можете да го поедноставите управувањето со вашето присуство на веб со преместување на вашиот домен, веб-локација или хостирање кај нас ако веќе користите еден или повеќе од нашите други производи.

Ако вашата веб-страница расте, само прашање на време е кога ќе ви треба повеќе моќ отколку што може да обезбеди споделениот хостинг. Веб хостинг Плус ја обезбедува истата моќ и перформанси како виртуелниот приватен сервер (VPS) без болка од администрацијата на серверот. Ја добивате целата RAM меморија, процесорот и пропусниот опсег што ви се потребни без да мора да ангажирате ИТ професионалец за управување со вашиот сервер.